Böcek İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor

Böcek ilaçlama işleminin, evlerde, iş yerlerinde, restoranlarda, okullarda, hastanelerde düzenli olarak yapılması son derece önemlidir. Aksi taktirde hem hijyenik olmayan bir ortamla karşılaşmış olursunuz hem de bu durum sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Böcekler, kimi ortamlarda görünürken kimi ortamlarda da ( özellikle insanların aktif olarak yaşadıkları yerlerde) görünmemeyi tercih ederler. Bundan dolayı düzenli aralıklarla ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Türkiye’de metkim, mispak ve bilba ilaçlama gibi birçok profesyonel böcek ilaçlama firması bulunmaktadır.

Böcek ilaçlama yaptırma yaptırmak için seçeceğiniz firmanın sizi bu sorundan tamamen kurtaracağından emin olmalısınız. Çünkü böcek ve haşere probleminden kurtulmak için, seçilen ilaç ve kalitesi, yapılan yöntem ve nasıl yapıldığı son derece önemlidir. Bazı firmalar, düşük fiyata çalışmakta fakat yeterli kalitede ilaçlar kullanmamaktadır. Bundan dolayı böcek ve haşere sorununuz ya tamamen sona ermez ya da çok kısa bir süre sonra yeniden canlanır.

Böcek ilaçlama işlemi yapmadan evvel, ilaçlama işlemini yapacak olan firmanın detaylı olarak araştırılması ya da daha önce ilaçlama yaptırmış ve memnun kalmış bir tanıdığınızdan fikir alınması son derece önemlidir. Bu hem çalışacağınız firmaya güven duymanıza neden olacak hem de güvenilir bir firma ile çalışmanıza sebep olacaktır.

Böcek İlaçlama Firması Seçiminde Özen Gösterilmesi Gerekir

Haşereler ile mücadelede yapılacak olan ilaçlama yönteminin yanı sıra, kullanılacak olan ilacın etkili olması ve haşere ve böcek çeşidine uygun olması son derece önemlidir. Haşere çeşidine göre uygulanması gereken ilaçlama yönteminden daha farklı uygulamalar yapıldığı takdirde etkili bir sonuç alınamaz. Böylece hem paranız hem de zamanınız boşa gider. Haşerelerden kurtulamamanız gibi bir durum söz konusu olduğunda ise maalesef tekrar ilaçlama başvurusu yapmanız gerekir. Bundan dolayı seçtiğiniz firmanız, kullandığı yönteme ve kullandığı ilca dair bilgi alıp gerekli araştırmaları ya da referansları aldıktan sonra ilaçlama işleminiz için firma seçiniz.

Böcek ilaçlama işleminiz için yanlış firma seçmeniz, seçtiğiniz firmanın özverili olmaması cebinizden ekstra ücretler çıkmasına neden olabilir. Bundan dolayı kendinizi riske atmayın.

Böcek İlaçlamada Kullanılan İlaçların Kalitesi

Ev, ofis ve iş yerlerinizde böcek ilaçlama yaptırırken, kullanılan ilacın kalitesi ve markası son derece önemlidir. Kaliteli böcek ilacı haşere ve böceklerden kurtulma sürenizi doğrudan etkileyecektir.

İlaçlama işlemi yaptırmadan evvel, ilaçlama işlemi yaptıracağınız firmanın gerekli eğitim ve hizmet belgelerine sahip olup olmadığını, böcek ilacı için kullanılan ilacın markası ve kalitesi ve bu ilacın hangi yöntemle uygulanacağını sormayı unutmayınız. Kendi sağlığınızı ön planda tutarak, kullanılan ilacın insan sağlığı üzerindeki etkisini mutlaka araştırınız.

İlaçlama işlemi yaptıracağınız firmanın, deneyimli ve profesyonel bir hizmet vermesine önem veriniz. Yine çalışacak olan personellerin güvenilir ve deneyimli olmaları da son derece önemlidir.

İlaçlama işlemini yaptıracağınız firmanın, gerekli belge ve sertifikalara sahip olması ayrıca Sağlık Bakanlığı onayı olması gerekmektedir. Ayrıca firmanın kullanacağı ilaç gerekli testlerden geçmiş olmalı ve insan sağlığı için zararlı maddeler taşımamalıdır.

Tüm bunların yanı sıra firmanın size ilaçlama öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgi vermesi gerekir. Özellikle işlem sonunda size ilaçladıklarına dair bir belge verilmelidir. Böcek ilaçlama firması seçerken tüm bu hususlara dikkat etmeniz, son derece önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *